Řetízkování

Tato velmi speciální a náročná operace vyžaduje trpělivost, pečlivost a dlouholetou zkušenost. Každé jednotlivé očko po očku se na obou dílech určených ke spojení musí nabrat na drobné jehly (930 jehel) a sešít. Bez chyb. Nelze vynechat očko či jehlu. Tím dosáhneme velmi elastického a elegantního spojení dílů, např. rukávu, lišty či patentu (spodní díl svetru).

Napařování a žehlení

Žehlením úplet krásně vyrovnáme. Také jej formátujeme na finální rozměry. Každý jednotlivý kus se po žehlení měří a celkově kontroluje, údaje se porovnávají s výrobní dokumentací a evidují.

Kontrola

Každý jednotlivý díl se po upletení kontroluje, měří. Naměřené údaje se porovnávají s výrobní dokumentací a zapisují do průvodky. Na tomto stole se všechny napletené díly prosvítí pro kontrolu stavu jednotlivých oček. Bezchybný díl pokračuje dále do konfekce ke zpracování. Vadný díl se rozsoukává zpět na přízi, která se tak může opětovně využít. Nic se nevyhazuje.

Šití

Ruční práce má i v dnešní době své místo. Některé důležité detaily vyžadující speciální péči nemůžeme svěřit strojům.

Balení

Před zabalením je každý kus finálně změřen, výsledek je porovnán s výrobní dokumentací a pokud je vše v pořádku, je vybaven etiketami a zabalen. Je připravený na cestu k Vám, aby Vám udělal radost a dobře sloužil.